• 30 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

14 juni 2019

Toekomst watereconomie is circulair

“Over de stedelijke waterketen valt niet te onderhandelen. Bij water gaat het om kwaliteit en veiligheid voor burgers en het milieu, om bedrijfszekerheid, gebruiksgemak en niet in de laatste plaats om deskundigheid.” Dat zegt KWR-directeur Wim van Vierssen tijdens zijn lezing op de vijftigste Essener Tagung in Duitsland. Hij breekt een lans voor de aanjagersrol van de watersector in de circulaire economie, zowel als het gaat om het terugwinnen van grondstoffen uit afvalwater, om opslag van water in de ondergrond alsook om innovatief assetmanagement. “Door te innoveren in de watersector kan de samenleving kosten besparen en tegelijkertijd het niveau van dienstverlening nog verhogen.”

Van Vierssen geeft aan dat de watersector ondanks zijn bescheiden omvang een grote invloed heeft op andere sectoren. Hij noemt ter illustratie een aantal voorbeelden van kennis en referentieprojecten die zijn stelling onderstrepen.

  • De urban waterbuffer waarbij regenwater ondergronds wordt opgeslagen en in tijden van droogte wordt opgepompt.
  • Het inbrengen van een autonome inspectirrobot in het stedelijke drinkwaterleidingnet, als ondersteuning bij vervangingsprogramma’s en lekkagedetectie.
  • Upcycling van reststoffen uit de drinkwaterzuivering. De reststoffen kunnen bijna volledig worden hergebruikt in de glas-, papier-, en tapijtindustrie. Dit betekent duurzaam ondernemen met kostenvoordeel.


Conclusies

  • De stedelijke waterketen is onderwerp en inspiratiebron van verschillende innovaties. Een gezamenlijke aanpak leidt sneller tot duurzame oplossingen.
  • De circulaire economie maakte het mogelijk om met technologische oplossingen een duurzamere waterketen te realiseren.
  • Grote maatschappelijke vragen zijn nog onopgelost.
  • De circulaire economie biedt de watersector de kans om een prominente rol te spelen.
  • Gezondheid, bedrijfszekerheid, gebruiksgemak en kosten; de stedelijke waterketen vraagt om specialisten.


Bron: website KWR

Meer interessante nieuwsberichten

Kraan met regenwaterput 6m3

Inspiratie voor regenwatergebruik bij 5 woningen in Assen

13 augustus 2025

Ter Steege Bouw- en Vastgoed plaatst in opdracht van woningcorporatie Actium regenwatersystemen bij 5 woningen in de nieuwbouwwijk Kloosterakker in Assen. Wil je meer weten? Bekijk dan deze video.
Toilet doorspoelen

Webinar regenwatersystemen

22 mei 2025

Woensdag 21 mei hebben we weer een webinar gehouden over regenwatersystemen. Heb je deze gemist of wil je terugkijken? Dan kan dat hier.
Douchen met regenwater

Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?

09 april 2025

In Nederland wordt regenwater nog wel eens grijswater genoemd, maar dat is toch echt wat anders. Regenwater valt uit de lucht en grijswater is het licht verontreinigde afvalwater van de douche, het bad, de wastafels en eventueel de wasmachine.Lees verder. 
Lege regenwaterput

Wat gebeurt er als mijn regenwatertank leeg is?

09 april 2025

In langdurige periodes met weinig neerslag kan het gebeuren dat een regenwatertank leeg raakt. Gelukkig is ieder regenwatersysteem voorzien van drinkwatersuppletie, dus een backup van leidingwater is er altijd. Afhankelijk van het type regenwatersysteem zijn er dan twee opties.Lees verder.