Rioned: meer waterberging nodig op particulier terrein

  • 35 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

12 juni 2019

Rioned: meer waterberging nodig op particulier terrein

Burgers moeten de komende jaren meer bijdragen aan het opvangen van regenwater op hun eigen grond, zodat piekbuien minder schade aanrichten. Dat blijkt uit de driejaarlijkse Monitor gemeentelijke watertaken van Stichting RIONED.

Extreme regenbuien worden steeds extremer en komen steeds vaker voor. De mogelijkheden om dat water op te vangen en af te voeren moeten meegroeien. Vergroting van het riool lost het probleem niet genoeg op, want dat gaat langzaam, is duur en het is niet doelmatig om het riool te maken voor de grootst denkbare piekbui. Stichting RIONED, kenniscentrum voor riolering en stedelijk waterbeheer in Nederland, stelt daarom dat er extra waterberging nodig is op gemeentelijke en particuliere grond.

“We zien al tien jaar een toename van piekbuien en gemeenten nemen ook al tien jaar maatregelen tegen wateroverlast: meer afvoer waar mogelijk en meer berging waar nodig”, zegt Hugo Gastkemper, directeur van RIONED. Gemeenten investeerden in 2015 225 miljoen in het bestrijden van wateroverlast, 25 miljoen meer dan een jaar eerder. 

Lees hier het hele artikel.

Lees hier het artikel op www.nos.nl

Meer interessante nieuwsberichten

Bouwvakkershelm met regenwater

Webinar regenwatersystemen 15 oktober

04 september 2025

We organiseren weer een webinar over regenwatersystemen. Ben je bouwprofessional en wil je alles weten over het opvangen en gebruiken van regenwater? Meld je dan aan via deze link.
Neerslagtekort 2025

Dit jaar zit voorlopig bij de 5% droogste jaren

25 augustus 2025

Het jaar is natuurlijk nog lang niet voorbij, maar voorlopig behoort 2025 tot de 5% droogste jaren van de afgelopen 100 jaar. Opvallend is het grote verschil tussen de verschillende regio's, vooral het Zuidwesten van het land heeft het zwaar te verduren, terwijl het Noordoosten met veel minder tekort kampt. En dat terwijl de voorgaande jaren juist veel neerslag te zien gaven.Gemiddeld valt er jaarlijks 850mm, in 2023 was dat meer dan 1.100mm en in 2024 bijna 1.000mm. Benieuwd wat de komende maanden ons nog gaan brengen.
Kraan met regenwaterput 6m3

Inspiratie voor regenwatergebruik bij 5 woningen in Assen

13 augustus 2025

Ter Steege Bouw- en Vastgoed plaatst in opdracht van woningcorporatie Actium regenwatersystemen bij 5 woningen in de nieuwbouwwijk Kloosterakker in Assen. Wil je meer weten? Bekijk dan deze video.
Douchen met regenwater

Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?

09 april 2025

In Nederland wordt regenwater nog wel eens grijswater genoemd, maar dat is toch echt wat anders. Regenwater valt uit de lucht en grijswater is het licht verontreinigde afvalwater van de douche, het bad, de wastafels en eventueel de wasmachine.Lees verder.