
Regenwaterberging: van last tot lust
- 30 jaar expertise in water
- Betrouwbare kwaliteit
- Innovatieve oplossingen
- Uitstekende service
21 juli 2021
Regenwaterberging: van last tot lust
De wateroverlast in Limburg maakt maar weer eens duidelijk waar klimaatverandering toe kan leiden en hoe belangrijk het is om buffers aan te leggen voor regenwater. Vooral in bebouwd gebied kan het regenwater vaak geen kant op door alle daken en bestrating, het kan dan alleen maar afstromen over de verharding heen met alle gevolgen van dien.
Dit gaat zonder meer leiden tot ingrepen in onze waterinfrastructuur. Niet alleen zullen gemeenten en waterschappen maatregelen nemen in de openbare ruimte, maar zij zullen ook eisen gaan stellen aan privaat terrein. Bij u dus. U zult verplicht gaan worden om een regenwaterbuffer op eigen terrein te realiseren zodat het regenwater snel ondergronds kan worden opgeslagen en bovengronds niet tot overlast leidt. Dat brengt kosten met zich mee, maar u zult er niet aan ontkomen. Iedereen zal z'n steentje moeten bijdragen aan klimaatadaptatie.
Maar is dat alleen maar lastig? Nou volgens ons niet. Want als u regenwater toch moet opslaan kunt u het net zo goed gebruiken. Voor uw tuin bijvoorbeeld als het weer eens lang droog is (want dat gebeurt ook steeds vaker). Of u spoelt er de toiletten mee door. Of wast de kleding met dat zachte en gratis regenwater. Wilt u helemaal 'all the way' dan kunt u zelfs met regenwater lekker douchen, dat is een genot op zich: goed voor huid en haar én geen kalkaanslag op de tegels.
Wilt u meer weten? Bel ons even op of stuur een bericht via het contactformulier op onze website. We voorzien u graag van alle informatie.
Meer interessante nieuwsberichten


Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?
09 april 2025

Wat gebeurt er als mijn regenwatertank leeg is?
09 april 2025

Planten vervangen dakpannen op schuine daken in Sas van Gent
19 maart 2025