Regenwater onderdeel van inzet Vewin bij verkiezingsprogramma 2e kamer

  • 35 jaar expertise in water
  • Betrouwbare kwaliteit
  • Innovatieve oplossingen
  • Uitstekende service

31 juli 2023

Regenwater onderdeel van inzet Vewin bij verkiezingsprogramma 2e kamer

De Vewin is duidelijk bij haar inzet voor de verkiezingsprogramma's van de 2e kamer: aanpassing van het bouwbesluit en drinkwaterbesluit zijn noodzakelijk om de drinkwatervoorziening in de toekomst veilig te stellen.

De stijging van de drinkwatervraag kan worden beheerst door bewuster gebruik en hergebruik van drinkwater en het benutten van regenwater waar dat geen risico oplevert voor de gezondheid. De drinkwatersector bepleit:

  • het aanpassen van het Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl) zodat gemeenten via maatwerkregels de mogelijkheid krijgen tot het geven van aanwijzingen en het opleggen van verplichtingen tot waterbewust bouwen;
  • het aanpassen van het Drinkwaterbesluit zodat niet alleen op het dak opgevangen regenwater als huishoudwater kan worden gebruikt en het mogelijk wordt dat huishoudwater voor meer toepassingen dan toiletspoeling gebruikt wordt. Het is essentieel dat hierbij de volksgezondheid wordt geborgd;
  • het instellen van een financiĆ«le stimuleringsregeling van het Rijk als ondersteuning vanwege de lange terugverdientijd van waterbesparende installaties.
Lees hier het hele artikel.

 

Meer interessante nieuwsberichten

Bouwvakkershelm met regenwater

Webinar regenwatersystemen 15 oktober

04 september 2025

We organiseren weer een webinar over regenwatersystemen. Ben je bouwprofessional en wil je alles weten over het opvangen en gebruiken van regenwater? Meld je dan aan via deze link.
Neerslagtekort 2025

Dit jaar zit voorlopig bij de 5% droogste jaren

25 augustus 2025

Het jaar is natuurlijk nog lang niet voorbij, maar voorlopig behoort 2025 tot de 5% droogste jaren van de afgelopen 100 jaar. Opvallend is het grote verschil tussen de verschillende regio's, vooral het Zuidwesten van het land heeft het zwaar te verduren, terwijl het Noordoosten met veel minder tekort kampt. En dat terwijl de voorgaande jaren juist veel neerslag te zien gaven.Gemiddeld valt er jaarlijks 850mm, in 2023 was dat meer dan 1.100mm en in 2024 bijna 1.000mm. Benieuwd wat de komende maanden ons nog gaan brengen.
Kraan met regenwaterput 6m3

Inspiratie voor regenwatergebruik bij 5 woningen in Assen

13 augustus 2025

Ter Steege Bouw- en Vastgoed plaatst in opdracht van woningcorporatie Actium regenwatersystemen bij 5 woningen in de nieuwbouwwijk Kloosterakker in Assen. Wil je meer weten? Bekijk dan deze video.
Douchen met regenwater

Wat is het verschil tussen regenwater en grijswater?

09 april 2025

In Nederland wordt regenwater nog wel eens grijswater genoemd, maar dat is toch echt wat anders. Regenwater valt uit de lucht en grijswater is het licht verontreinigde afvalwater van de douche, het bad, de wastafels en eventueel de wasmachine.Lees verder.